Nemokami skelbimai lt

Skelbimas

Skelbimų paieška

SAULĖS ENERGIJĄ PANAUDOJANČIOS VANDENS ŠILDYMO SISTEMOS

Skelbimo nr. 44159, įdėtas: 2009-09-30, atnaujintas: 2010-04-29 · Perskaitė: 1240

Skelbimas nebegalioja.

Visos sistemos veikimo principas

Tačiau kaip veikia visa sistema? Juk nepakanka paprasčiausiai nusipirkti saulės kolektoriaus ir pasistačius ant stogo tikėtis, jog jis ims šildyti vandenį. Iš tiesų yra visa sistema, kuri gali tinkamai funkcionuoti, tik sujungus tarpusavyje reikalingus elementus. Be abejo, pagrindas yra saulės kolektorius, kuris sujungtas su specialiu siurbliu, paimančiu šilumos energiją iš kolektoriaus ir reguliuojančiu, kad itin karštą dieną, jos į sistemą nepatektų per daug. Juk visą dieną saulės kolektorių kaitinantys tiesioginiai kaitrios saulės spinduliai gali jį įkaitinti ir iki oC temperatūros (vakuuminiai iki dar aukštesnės). Iš kolektoriaus paimtą šilumos energiją siurblys perduoda į vandens šildytuvą. Vandens šildytuve vandenį kaitina du gyvatukai. Vienu šiluma ateina iš saulės kolektorių, kitu – iš atraminio šildymo katilo. Pastarasis įjungiamas tik tokiu atveju, jei valdymo blokas užfiksuoja, jog saulės energijos nepakanka įkaitinti vandenį iki norimo lygio. Taigi papildomas šildymo katilas kompensuoja skirtumą tarp saulės kolektoriaus teikiamos energijos ir vartotojo poreikių.

Skirtingi kolektoriai – skirtingoms klimato juostoms

Saulės kolektoriai yra dviejų tipų – plokštieji ir vakuuminiai. Plokščiąjį kolektorių sudaro absorberis, šiluminė izoliacija ir vamzdelis, kuriuo teka šilumnešis. Gera šiluminė izoliacija užtikrina didesnį kolektoriaus naudingumo koeficientą ir apsaugo nuo šilumos praradimo. Saulės kolektorių nuo žalingo aplinkos poveikio saugo specialus smūgiams atsparus stiklas, kuris taip pat gerina ir elemento izoliacines ypatybes. Vakuuminis saulės kolektorius yra sudarytas iš atskirų sandarių vamzdelių, o jų viduje esančios varinės plokštelės, kaitinamos saulės spindulių, kaupia energiją. Šiuose kolektoriuose nėra jokios izoliacinės medžiagos, kadangi kiekviename vamzdelyje yra vakuumas, tampantis pačia efektyviausia šilumos izoliacija, taigi šilumos nuostoliai iš viso nepatiriami. Vakuuminiai saulės kolektoriai geriausiai tinkami naudoti šaltesnio klimato juostose, kur saulės kiekis yra ne toks didelis. Pavyzdžiui, Europoje saulės kolektoriai yra pasiskirstę taip – - proc. plokštieji ir - proc. vakuuminiai.Tokius rodiklius lemia tai, jog vakuuminiai saulės kolektoriai yra brangesni, o pietiniuose regionuose, kuriuose saulės energijos išspinduliuojama daug daugiau, šiluminiai nuostoliai nėra taip juntami, taigi pakanka ir iš plokščiųjų kolektorių gaunamos energijos. Tuo tarpu mūsų regione, kur saulė nešviečia ištisus metus, tinkamesni yra vakuuminiai kolektoriai, kadangi padeda surinkti didesnį saulės energijos kiekį“.

Galimybė pigiau šildyti būstą

Saulės kolektorius galima naudoti ir norint pigiau šildyti savo būstą. Tokiu atveju montuojamas kiek sudėtingesnis vandens šildytuvas. Rezervuaras geriamajam vandeniui yra patalpinamas šildymui skirto vandens rezervuare. Saulės energija, visų pirma, naudojama pašildyti geriamąjį vandenį, o jam įšilus iki reikiamos temperatūros, valdymo blokas saulės kolektorių tiekiamą energiją ima naudoti būsto šildymui skirto vandens rezervuaro kaitinimui. Jei gaunamos saulės energijos nepakanka iki reikiamos temperatūros įkaitinti pastarojoje talpoje esančio vandens, automatiškai įjungiamas atraminis šildytuvas. Tai, jog viena vandens talpa yra įmontuota kitoje, leidžia joms tarpusavyje keistis šiluma, taip sutaupant dalį energijos.

Saulės kolektoriais prekiaujančios bendrovės specialistai pabrėžė, jog visą šildymo saulės kolektoriais sistemą sudaro daugybė skirtingų elementų, užtikrinančių, jog į ją nepatektų per daug šilumos, kad trūkstant energijos vandens pašildymui, iš karto įsijungtų atraminis šildytuvas. Tad svarbu sistemos įrengimui naudoti specialiai tam skirtus elementus, o montavimo darbus patikėti tos srities specialistams. Pavyzdžiui, įrenginėjant tokio tipo sistemą negalima cirkuliacinio siurblio pakeisti kokiu nors, naudojamu įprastoms šildymo sistemoms, o būtinai rinktis sertifikuotą naudojimui prie saulės kolektorių. Tik tokiu būdu atsipirks investicijos, bus pasiekiamas didžiausias efektyvumas. Montavimo darbus taip pat patariama patikėti specialiai apmokytiems, patirties turintiems darbininkams, juk netinkamai sumontuoti jie gali veikti ne visu efektyvumu, būti nestabilūs, ar dar montavimo metu būti pažeisti.

Lietuvoje saulės energija

Daugiamečių stebėjimų duomenimis, vidutinis metinis suminės saulės radiacijos kiekis, krintantis į horizontalų paviršių Lietuvoje yra apie kWh/m. Tai beveik tiek pat kaip Danijoje ir daugiau kaip Švedijoje, kuriose saulės energijos panaudojimas ypač populiarus. Toks saulės energijos kiekis yra pakankamas, kad būtų galima efektyviai naudoti sistemas karštam buitiniam vandeniui ruošti. Tai leidžia sutaupyti - proc. išlaidų, naudojamų vandeniui šildyti per metus. Saulės radiacijos kiekį Lietuvos viduryje ir jo pasiskirstymą mėnesiais iliustruoja metų NASA matavimai.
Maloniai lauksime klausimu ir pageidavimu.
Pilnas standartinis saules kolektoriaus komplektas su darbu kainuotu lt.

Mobile. Tel. +

www.aton.lt





Kiti skelbimai iš kategorijos "Šildymas, vėdinimas"
silumosŠilumos siurblių prekyba oris.lt
rekuperatoriuRekuperatorių prekyba oris.lt
kondicionieriuKondicionierių prekyba oris.lt
 Mini Rekuperatorius Eco-Frash 07
 Mini Rekuperatorius Eco-Frash 01 (LUX)
 Kokybiška bei patikima rekuperavimo ir vėdinimo įranga
stoguStogų dengimas, šiltinimas, remontas, keitimas, renovacija
termovizijaTermovizija – tobulybei ribų nėra!
 Kondicionavimas, oro kondicionieriai internetu
 Krosnininkas

Kiti skelbimai...

Kontaktai


Skelbimo galiojimas pasibaigęs.

  • Komentuoti
  • Blogas skelbimas?
  • Spausdinti
  • Atnaujinti

  • Skelbimas įdėtas: 2009-09-30
  • Galioja: iki 2011-06-21


 


© Karabi.lt - Nemokami skelbimai